Szlifierka CNC do gwintów, szlifierka CNC do ślimaków, szlifierka CNC do śrub
Maszyny do szlifowania gwintów wewnętrznych i zewnętrznych - szlifierki do gwintów
Szlifierka CNC do gwintów zewnętrznych, w tym gwintów i ślimaków

W swojej ofercie posiadamy szlifierki CNC do gwintów, ślimaków i śrub.

Szlifowanie gwintów to ważna technika obróbki stosowana do tworzenia połączeń gwintowych, kluczowych w wielu dziedzinach technicznych i inżynieryjnych.

szlifierki-do-gwintow-slimakow-srub
Szlifierki CNC do gwintów, ślimaków i śrub - maszyny do szlifowania CNC

Szlifierki do gwintów - maszyny CNC do szlifowania gwintów, ślimaków i śrub

1_Logo-JPG.jpg

W procesie szlifowania gwintów wykorzystuje się różne techniki, które pozwalają na uzyskanie optymalnych wyników w zależności od wymagań dotyczących gwintu. Istnieje pięć głównych metod:

 • Przelotowe szlifowanie pojedynczą ściernicą: jest to metoda wieloprzejściowa, gdzie ściernica jest ustawiona pod kątem odpowiednim do wzniosu linii śrubowej gwintu. Stosuje się ją głównie w obróbce wykańczającej gwintów o skoku do 6 mm.
 • Szlifowanie wgłębne wielokrotną ściernicą: ta technika jest preferowana dla krótkich gwintów w przedmiotach sztywnych, gdzie nie jest wymagana wstępna obróbka gwintu.
 • Szlifowanie wzdłużne wielokrotną ściernicą: metoda ta jest odpowiednia dla długich gwintów o skoku powyżej 6 mm.
 • Dwuprzejściowe szlifowanie wzdłużne wielokrotną ściernicą: jest to technika używana dla długich gwintów, gdzie wymagane są dwa przejścia ściernicą.
 • Szlifowanie zataczające gwintów narzędziowych: ta metoda jest stosowana dla narzędzi śrubowych (takich jak gwintowniki) lub pierścieniowych (jak frezy wielokrotne), gdzie szlifowanie odbywa się poprzez okresowe zbliżanie obrabianego przedmiotu do ściernicy.

Szlifierki do gwintów można podzielić na trzy grupy pod względem dokładności obróbki, od tych o najwyższej dokładności, stosowanych w przypadku gwintów narzędzi pomiarowych, poprzez szlifierki o średniej dokładności do gwintów narzędzi skrawających, do tych najmniej dokładnych, używanych do gwintów złącznych. W produkcji wielkoseryjnej i masowej często wykorzystuje się szlifierki bezkłowe o mniejszej dokładności, lecz większej wydajności.

Maszyna do szlifowania gwintów - szlifierka CNC do gwintów

Oprócz szlifowania, istnieją inne metody produkcji gwintów, w tym toczenie gwintów, gwintowanie ręczne, wycinanie gwintów na frezarce, nawiercanie, a także kształtowanie gwintów przez plastyczne odkształcenie materiału. Każda z tych metod ma swoje zastosowania i zalety, zależnie od potrzeb konstrukcyjnych i produkcyjnych.

Gwinty są powszechnie stosowane w różnych dziedzinach, od meblarstwa po zaawansowane konstrukcje w budownictwie i lotnictwie. Wybór odpowiedniej metody obróbki gwintów zależy od wymagań dotyczących precyzji, wytrzymałości oraz kosztów i efektywności produkcji.

W naszej ofercie znajdziesz szlifierki CNC do produkcji gwintów oraz rowków z firmy Matrix dzięki którym będziesz mógł szlifować gwinty, ślimaki oraz wały z rowkami.

szlifierka-do-gwintow-matrix-te-5603e-cnc.jpg

Szlifowanie gwintów jest między innymi ostatnim etapem produkcyjnym sprawdzianów do gwintów, nadając im wymagany kształt, chropowatość i wymiar.

Szlifowanie gwintów przy użyciu technologii nowoczesnych maszyn CNC oferuje szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych metod szlifowania konwencjonalnego. Szlifowanie CNC charakteryzuje się wykorzystaniem zaawansowanych maszyn sterowanych komputerowo, które umożliwiają precyzyjne i dokładne obrabianie powierzchni.

Zalety:

 • Precyzja i dokładność: szlifowanie CNC pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych wymiarów i kształtów, co jest kluczowe przy tworzeniu skomplikowanych kształtów jak gwint czy ślimak.
 • Powtarzalność: szlifowanie gwintów i ślimaków na szlifierce CNC jest niezwykle powtarzalne, co oznacza, że każda część wyprodukowana na maszynie CNC będzie miała wymagane wymiary i tolerancje. Powtarzalność w porównaniu do szlifowania konwencjonalnego jest bardziej stabilna i pewna.
 • Zmniejszenie kosztów produkcji: mimo że początkowy koszt maszyn CNC (w tym szlifierki CNC do gwintów i ślimaków) może być wyższy, to w dłuższej perspektywie zakup nowoczesnej maszyny umożliwia obniżenie jednostkowych kosztów produkcji dzięki szybszemu procesowi obróbki, stabilniejszym rezultatom oraz dzięki użyciu wyższych parametrów, możliwości wykorzystania w produkcji trwalszych i nowszych składowo ściernic.
 • Eliminacja błędów ludzkich: automatyzacja procesu szlifowania minimalizuje ryzyko błędów ludzkich, co jest szczególnie ważne w produkcji dokładnych części, jak sprawdziany do gwintów czy ślimaki.
 • Szybkość produkcji: szlifierki CNC mogą pracować szybciej niż tradycyjne metody, co jest korzystne w przypadku produkcji wysokoseryjnej lub masowej. Dzięki temu jest możliwe szybsze wytwarzanie większej ilości identycznych elementów.
 • Wszechstronność i elastyczność: szlifowanie CNC umożliwia obróbkę szerokiej gamy materiałów z różnymi właściwościami. Maszyny mogą być łatwo przeprogramowane do realizacji różnych zadań, co zwiększa ich uniwersalność.
 • Optymalizacja produkcji: dzięki wykorzystaniu technologii CNC możliwa jest optymalizacja procesów produkcyjnych, co przekłada się na efektywniejsze wykorzystanie surowców i ograniczenie strat.
 • Precyzyjne szlifierki CNC do gwintów wewnętrznych i zewnętrznych - szeroka oferta różnych modeli szlifierek CNC.
 • Szlifierka do gwintów i ślimaków umożliwia w zależności od modelu różną długość szlifowania.

W ofercie firmy Matrix znajdują się zarówno szlifierki do gwintów wewnętrznych i jak zewnętrznych. Maszyny rożnią się mocą wrzeciona oraz zakresem szlifowania i prędkościami obrotowymi ściernicy. Precyzyjne wykonanie wrzeciona napędzającego narzędzię (ściernice) oraz wrzeciona (wrzeciennika) obrabianej cześci pozwala na precyzyjną obróbkę i wysokowydajną produkcję gwintów, ślimaków czy śrub.

szlifierka-do-gwintow-matrix-te-0850e-cnc.jpg

Wydajne szlifowanie gwintów, ślimaków i śrub, wysoka dokładność i automatyczna produkcja przy pomocy wydajnych ściernic

Jeżeli poszukujesz nowoczesnej szlifierki CNC do produkcji gwintów, ślimaków oraz śrub zapraszamy do kontaktu!

W ofercie posiadamy również precyzyjne ściernie korundowe do szlifowania gwintów -> tutaj

Walce i szczęki do gwintów -> tutaj

Zapraszamy również do zapoznania się naszymi artykułami na blogu o gwintach -> tutaj

Szlifierki CNC do gwintów, ślimaków i śrub w naszej ofercie
Matrix TE-0550E - kompaktowa szlifierka CNC do gwintów, ślimaków, śrub (zewnętrznych)
Więcej
Matrix TE-0560E - kompaktowa szlifierka CNC do gwintów, ślimaków, śrub (zewnętrznych)
Więcej
Matrix TE-0850E -  szlifierka CNC do gwintów, ślimaków, śrub (zewnętrznych)
Więcej
Matrix TI-3060E -  szlifierka CNC do gwintów, ślimaków, śrub (wewnętrznych)
Więcej
Matrix TI-5060E -  szlifierka CNC do gwintów, ślimaków, śrub (wewnętrznych)
Więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.