Narzędzia do frezowania obwiedniowego - frezy ślimakowe nasadzane i trzpieniowe
Frezy ślimakowe do kół zębatych, frezy ślimakowe do wielowypustów

W naszej ofercie znajdziesz między innymi frezy ślimakowe nasadzane o średnicy do Ø360mm oraz przeróżnych profilach od standardowych po specjalne oraz frezy trzpieniowe z konstrukcją chwytów wg Twoich wytycznych.

Frezy-slimakowe-do-kol-zebatych-i-wielowypustow
Frezy ślimakowe nasadzane i trzpieniowe
narzedzia-do-kol-zebatych-cti.jpg

Narzędzia do frezowania obwiedniowego - frez ślimakowy nasadzany i frez ślimakowy trzpieniowy

 • Frezy ślimakowe (frezy modułowe) nasadzane do kół zębatych o modułach od 0.1 do 40 oraz średnicach Ø24mm do Ø360mm o kątach przyporu 20st., 30st oraz innych, w tym obróbka zgrubna z protuberancją oraz wykańczająca na gotowo wg ISO 53, ISO 1328-1:2013, DIN 780, DIN 867, DIN 3961, DIN 3962, DIN 3962, DIN 3963, DIN 3964, DIN 3966, and DIN 3967, BS 436, BS 4582, JIS B 1702-1:2016, JGMA
 • Frezy ślimakowe (frezy modułowe) nasadzane do kół zębatych DP (diametral pitch) i CP (circular pitch).
 • Frezy ślimakowe nasadzane do kół łańcuchowych, w tym m. in. do profili wg DIN 8150 (Galla), DIN 8164, DIN 8198 z rolkami i łańcuchami wg DIN 8187, DIN 8188 i innych.
 • Frezy ślimakowe nasadzane do kół pasowych, w tym m. in. do profili HTD wg DIN 7721 i ISO 52, AT, T, L, XL, H, GT, SM, Poly Chain, Syncroflex, Uniroyal, Powergrip i innych.
 • Frezy ślimakowe nasadzane do wałków uzębionych oraz wielowypustów i wielokarbów, do zębów prostych oraz spiralnych, w tym również profile z załamaniem krawędzi i podcięciami na średnicy zewnętrznej i inne m. in. wg DIN 5480, DIN 5481, DIN 5482, NFE 22 141, ANSI B92.1, ANSI B92.2, E22-145, DIN5481, DIN 5463, SAE J 499, JIS B 1601-1996 typ J, JIS B1603-1995, AGMA 945-A18, ISO 14, ISO 4156 oraz wg DIN 9611.
 • Frezy ślimakowe (frezy modułowe) nasadzane kół zębatych i wielowypustów o profilach specjalnych, w tym obrabiające głowę zęba, nieobrabiające głowy zęba, z podcięciami, fazkami i promieniami.
 • Frezy ślimakowe (frezy modułowe) z nieistniejącej już firmy VIS Warszawa, w tym NFMc (PN-64/M-57552), DIN 8002.
 • Frezy ślimakowe nasadzane i trzpieniowe do obróbki kół zębatych, ślimaków i ślimacznic o różnych flankach ZN, ZA, ZL, ZK, ZC o kącie linii śrubowej aż do 45 stopni. Obróbka metodą promieniową oraz styczną.
 • Frezy walcowe i stożkowe nasadzane do produkcji pił taśmowych do drewna i metalu, produkowanych m. in. na maszynach Kesel i Drake.

Frezy wykonujemy z rowkiem wzdłużnym wg DIN 138, rowkiem lub rowkami poprzecznymi od czoła albo bez rowków.

Frezy ślimakowe wykonujemy w klasach B, A, AA lub AAA wg DIN 3968.

frezy-slimakowe-trzpieniowe-do-kol-zebatych.jpg
Materiały i pokrycia frezów ślimakowych

Materiały i pokrycia stosowane na frezy ślimakowe, frezy obwiedniowe

Stal szybkotnąca HSS lub HSSe (z dodatkiem kobaltu).

Stale szybkotnące proszkowe PM z firmy Erasteel ASP 2030 (ASP 30), ASP 2052, ASP 2060 (Vanadis 60) lub stale proszkowe PM z firmy Böhler S390 (odpowiednik ASP 2030) i S290 (odpowiedni ASP 2060).

Węglik spiekany typu K.

Narzędzia pokrywamy najpopularniejszymi i trwałymi pokryciami, w tym TiN, AlTiN (Futura Nano Top), Aclrona Pro oraz innymi (z firmy Oerlikon Balzers).

Frezowanie obwiedniowe kół zębatych i wielowypustów - frezy obwiedniowe modułowe NFMc, frezy obwiedniowe modułowe NFMe

Frezy ślimakowe modułowe VIS i FWP

Frezy ślimakowe używane są głównie do nacinania (frezowania obwiedniowego) kół zębatych o uzębieniu zewnętrznym. Frezowanie obwiedniowe składa się z dwóch rodzajów ruchów: obrotowego i posuwowego. Zęby we frezach ślimakowych rozlokowane są po linii śrubowej dzięki czemu obracający się frez ślimakowy imituje współprace zazębionej pary kół.

Frez ślimakowy jest narzędziem uniwersalnym (poza frezowaniem kół pasowych) i umożliwia obróbkę uzębień o praktycznie nieograniczonej liczbie zębów.

Preferowany rodzaj frezowania obwiedniowego to frezowanie współbieżne, frez ślimakowy nie naraża wtedy swojej głowy zęba na zbyt duże siły zginające.

Frezy ślimakowe występują w dwóch wersjach:

 • Nasadzane – zabieranie przy pomocy rowka wzdłużnego lub rowków czołowych.
 • Trzpieniowe – całe narzędzie wyfrezowane jest i wyszlifowane z jednego kawałka materiału.

Klasy wykonania frezów ślimakowych:

 • AAA – frezy ślimakowe ultraprecyzyjne.
 • AA – frezy ślimakowe bardzo precyzyjne.
 • A – frezy ślimakowe precyzyjne, obróbka wykańczająca,
 • B/C/D – frezy ślimakowe do obróbki zgrubnej, niezaszlifowane dzisiaj już przeważnie nieprodukowane i rzadko stosowane.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi frezy ślimakowe:

 • Frez ślimakowy do kół łańcuchowych wg DIN 8196 i łańcuchów oraz rolek wg DIN8187 i DIN8188, DIN 8150 (łańcuchy Galla), DIN8164.
 • Frez ślimakowy do kół pasowych, profile: T, L, H, MXL, XL, XH, RPP, GT i GT2, HTD, S, P, G i inne.
 • Frez ślimakowy do kół zębatych o kącie przyporu 20 stopni.
 • Frez ślimakowy do wielowypustów ewolwentowych wg DIN5480, DIN 5482, SAE J 499, ANSI B92.1, DIN5463, DIN5481, E22-145 itp.
 • Frez ślimakowy do wielowypustów równoległych wg DIN9611.
 • Frez ślimakowy do wielokarbów.
 • Frez ślimakowy do walców do gniotowników (frez ślimakowy do gniotowników)

Ponadto nasz partner, firma CTI, produkuje również:

 • Frezy grupowe do listew zębatych
 • Frezy stożkowe do pił zębatych

Przykładowe filmy przedstawiające frezowanie obwiedniowe za pomocą frezów ślimakowych na frezarkach obwiedniowych CNC z firmy EIFCO.

Frezarka obwiedniowa CNC EIFCO pionowa z autoloaderem - frezowanie obwiedniowe frezem ślimakowym

Frezowanie obwiedniowe na frezarce obwiedniowej EIFCO pionowej - frez ślimakowy podczas pracy

Frezowanie obwiedniowe wielowypustu przy pomocy freza ślimakowego

Zapraszamy do zapoznania się również z naszymi artykułami na blogu o frezach ślimakowych, frezarkach obwiedniowych CNC i frezowaniu obwiedniowym:

 • Technologia obróbki kół zębatych walcowych – metoda obwiedniowa - tutaj.
 • Frezowanie obwiedniowe kół zębatych i wielowypustów - frezy ślimakowe - tutaj
 • Frezarki obwiedniowe CNC vs frezarki obwiedniowe konwencjonalne – porównanie wydajności i czasów obróbki CASE STUDY - tutaj.
 • Frezarki obwiedniowe CNC - zalety i przyszłość frezowania obwiedniowego - tutaj
 • Frezowanie obwiedniowe i frezarki obwiedniowe CNC - automatyka i automatyzacja produkcji kół zębatych i wielowypustów - tutaj
 • Przekładnia łańcuchowa i frezy ślimakowe do kół łańcuchowych - tutaj.
 • Przekładnia pasowa i frezy ślimakowe do kół pasowych - tutaj.
 • Frezy ślimakowe z nieistniejącej firmy VIS - tutaj
 • Rodzaje wielowypustów - wielowypusty równoległe i ewolwentowe - tutaj.
Frezy ślimakowe nasadzane i trzpieniowe w ofercie firmy Tradensa
Frezy ślimakowe do kół zębatych
Więcej
Frezy ślimakowe do wielowypustów
Więcej
Frezy ślimakowe do kół pasowych
Więcej
Frezy ślimakowe do kół łańcuchowych
Więcej
Frezy ślimakowe do ślimacznic
Więcej
Frezy specjalne
Więcej
Frezy ślimakowe modułowe
Więcej
Frezy ślimakowe calowe DP i CP
Więcej
Frezy ślimakowe do walców do gniotowników
Więcej

Frezy ślimakowe nasadzone i trzpieniowe

Dążymy do kompleksowego zaspokojenia potrzeb w zakresie narzędzi dla przemysłu – stąd nie mogło zabraknąć w naszej ofercie miejsca na wysokiej jakości frezy ślimakowe. Solidne i niezawodne narzędzia dostępne w Tradensa sprawdzą się nawet podczas bardzo wymagających zadań – w tym tych związanych z obróbką masową, czy wieloseryjną. Powiedz nam, jaki frez ślimakowy jest Ci potrzebny – a na pewno znajdziemy produkt na miarę wymagań.

Frezy ślimakowe w Tradensa – wyższa jakość obróbki w zasięgu ręki

Oferta naszej firmy obejmuje frezy ślimakowe do kół zębatych, które odpowiadają na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Stawiamy na różnorodność i kompleksowość, dlatego możesz u nas znaleźć zarówno frez ślimakowy do kół zębatych, jak i frezy ślimakowe VIS. Czegokolwiek potrzebujesz – jesteśmy gotowi, aby odpowiedzieć na Twoje plany, zapewniając dostęp do narzędzi o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości.

Co możesz znaleźć w kategorii poświęconej frezom?

 • frezy ślimakowe nasadzane o różnej średnicy - do Ø360mm,
 • frezy ślimakowe o przeróżnych profilach - od standardowych po specjalne,
 • frezy trzpieniowe z konstrukcją chwytów według Twoich wytycznych.

Co więcej, kładziemy duży nacisk na pomoc i doradztwo, dlatego jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania odnośnie do tego, czy konkretny frez ślimakowy do wielowypustów będzie pasował do planowanych przez Ciebie zadań – służymy wiedzą i doświadczeniem. Z każdym pytaniem dotyczącym frezów i naszej oferty – możesz się do nas kierować.

Materiały na frezy ślimakowe stosowane w Tradensa

Aby móc gwarantować Ci jakość, która jest naszym wyróżnikiem – mocny nacisk kładziemy na dobór materiałów, z których powstają nasze frezy ślimakowe do wielowypustów i innych połączeń. Korzystamy między innymi z materiałów takich jak stal szybkotnąca HSS lub HSSe (z dodatkiem kobaltu), stale szybkotnące proszkowe PM z firmy Erasteel lub Böhler oraz węglik spiekany typu K. Nie zapominamy też o wykończeniu frezów – wszystkie nasze narzędzia są traktowane przy pomocy trwałych i popularnych pokryć, jak TiN, AlTiN czy propozycje z firmy Oerlikon Balzers.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.