Ściernice profilowe i obwiedniowe do kół zębatych i wielowypustów
Narzędzia do szlifowania kształtowego i obwiedniowego kół zębatych

Wysokiej jakości ściernice profilowe oraz ściernice obwiedniowe do kół zębatych i wielowypustów marki CUMI to nasza propozycja dla wielu branż i profesjonalistów. Ręczymy za ich solidne wykonanie, dopracowanie w każdym szczególe oraz jakość.

W ofercie ściernic profilowych i obwiedniowych do kół zębatych i wielowypustów firmy CUMI znajdziesz między innymi: ściernice do szlifowania i honowania kół zębatych walcowych, ściernice do ostrzenia frezów ślimakowych, ściernice ślimakowe do szlifowania obwiedniowego z dużymi naddatkami, ściernice profilowe pojedyncze do kół zębatych do modułu 8 i powyżej modułu 8, ściernice ślimakowe do szlifowania obwiedniowego z dużymi naddatkami.

sciernica-garnkowa-do-kol-zebatych-stozkowych
precyzyjne-sciernice-korundowe-cumi.jpg

CUMI ma również swoją firmę córką produkującą materiały ścierne (produkcja 50% wszystkich ściernic opartych jest o materiał własny), dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować kontrolę, wysoką jakość i mamy 100% pewność końcowego składu ściernic do kół zębatych, zarówno ściernic profilowych jak i obwiedniowych.

Posiadamy ściernice z różnego typu tlenku glinu (korundu) oraz węglika krzemu.

Dobieramy ściernice do kół zębatych w zależności od typu maszyny, rodzaju obrabianego materiału, końcowej chropowatości.

Ulepszamy i optymalizujemy obecny proces szlifowania kół zębatych celując w szybszą obróbkę i/lub wyższą trwałość (większa liczba wyszlifowanych części pomiędzy procesem obciągania).

sciernica-obwiedniowa-do-kol-zebatych-walcowych.png

Ściernice do szlifowania kształtowego i obwiedniowego kół zębatych

Szlifowanie kół zębatych jest przeważnie końcowych procesem obróbczym występującym po hartowaniu. Szlifowanie kół zębatych odbywa się przeważnie po hartowaniu w celu usunięcia zniekształceń po obróbce cieplnej. Szlifowanie uzębień dzieli się na dwa rodzaje:

 • Szlifowanie profilowe (szlifowanie kształtowe) – ściernice do kół zębatych walcowych o zębach prostych lub skośnych, często do większych modułów.
 • Szlifowanie obwiedniowe (potocznie szlifowanie „ślimakowe”) – ściernice do kół zębatych walcowych o zębach prostych lub skośnych, przeważnie do mniejszych modułów i produkcji wielkoseryjnej

Dodatkowo szlifuje się również koła zębate stożkowe, ściernice do kół zębatych stożkowych mają kształt garnka, kubka lub specjalnie zaprofilowanego kształtu cylindrycznego.

Ściernice garnkowe do szlifowania kół zębatych stożkowych

sciernica-garnkowa-do-kol-zebatych-stozkowych.png

Ściernice kształtowe (profilowe) do szlifowania kół zębatych walcowych

Zaletą szlifowania kształtowego (profilowego) kół zębatych jest dobre wykończenie powierzchni, możliwość szlifowania kół zębatych o większych modułach i dużej szerokości wieńca. Wadą jest trudniejszy proces ustawienia ściernicy względem szlifowanego koła zębatego oraz wymóg obfitego chłodzenia. Chłodzenie jest wymagane, ponieważ flanka zęba (lub dwie flanki jednocześnie) jest jednocześnie szlifowana na całej swojej powierzchni i istnieje niebezpieczeństwo odpuszczenia.

Ściernice ślimakowe obwiedniowe od szlifowania kół zębatych walcowych

Zaletą szlifowania obwiedniowego (szlifowania ślimakowego) kół zębatych jest obróbka wielu zębów jednocześnie. Szlifowanie obwiedniowe (potocznie nazywane metodą Reishauera) polega na wyobrażalnej współpracy szlifowanego koła zębatego z wieloma zębami zębatki utworzonej przez śrubowe zwoje ściernicy ślimakowej. Ściernice obwiedniowe mają zazwyczaj dużą średnicę, pozwalają na wydajniejszą obróbkę, ale zaprojektowane są pod dedykowany moduł i poza producentami mało firm ma możliwość ich przeprofilowania na inny moduł. Również szerokość wieńca w szlifowanym kole zębatym jest ograniczona i metodą obwiedniową nie szlifuje się kół zębatych o szerokich wieńcach.

W naszej ofercie znajdziesz:

Ściernice profilowe (ściernice kształtowe) do szlifowania kół zębatych walcowych

Ściernice obwiedniowe (ściernice ślimakowe) do szlifowania kół zębatych walcowych

Ściernice garnkowe (ściernice kubkowe) do szlifowania kół zębatych stożkowych

Narzędzia (honowniki, ściernice do honowania) do honowania kół zębatych walcowych

Zalety ściernic CUMI, a w szczególności linii do szlifowania kół zębatych i wielowypustów:

 • Ostre ziarno, spoiwo mikrokrystaliczne zapewnia wysoką trwałość, stabilność i rzadkie obciąganie.
 • Wyśmienite i długotrwałe utrzymanie wymaganego profilu.
 • Wysoka szybkość usuwania materiału Q’w i Vc=100m/s
 • Wysoko-precyzyjne profilowanie ściernicy.
 • Ściernice profilowe pojedyncze do kół zębatych do modułu 8 i powyżej modułu 8
 • Ściernice profilowe pojedyncze wykorzystywane są na maszynach Gleason, Pfauter, Samputensili, Niles Hafler, Maag
 • Ściernice ślimakowe (ściernice obwiedniowe) do szlifowania obwiedniowego m.in. na maszynach CNC Reishauer RZ301S, Reishauer RZ361S, Reishauer RZ362A, Liebherr LCS200, Liebherr LC280, Kapp, Gleason, Pfauter, Samputensili
 • Ściernice ślimakowe do szlifowania obwiedniowego z dużymi naddatkami (Creepfeed) do modułu 4 m.in. na maszynach Reishauer RZ400, Reishauer RZ150, Reishauer RZ1000, Liebherr LCS200, Liebherr LC280
 • Szlifowanie i ostrzenie wiórkowników do kół zębatych
 • Honowanie kół zębatych m.in. na maszynach Prawema, SyncroFine, Gleason-Hurth, Faessler, Seiwa, Emag, Kapp, Kanzaki Power
 • Ściernice do ostrzenia frezów ślimakowych

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych ściernice korundowych w zakresie obróbki wg branż i zastosowań:

 • Ściernice do szlifowania precyzyjnego ogólnego przeznaczenia – tutaj.
 • Ściernice do szlifowania precyzyjnego dla branży automotive – tutaj.
 • Ściernice do szlifowania precyzyjnego dla branży łożyskowej – tutaj.
 • Ściernice do szlifowania precyzyjnego dla branży lotniczej – tutaj.
 • Ściernice do szlifowania precyzyjnego gwintów i ostrzenia narzędzi – tutaj.
Ściernice do kół zębatych i wielowypustów
Więcej

Ściernice i szlifowanie – koła zębate, walcowe, stożkowe

Jako specjaliści w sztuce szlifowania stosujemy i oferujemy najlepsze dostępne na rynku ściernice do kół zębatych, których jakość jest kompletną odpowiedzią na wysokie wymagania dzisiejszego rynku. Z naszej usługi korzystało już ogromne grono profesjonalistów, zgodnie potwierdzających, iż szlifowanie kół walcowych,, czy też stożkowych z Tradensa to absolutny majstersztyk. Wszystko sprawnie, wydajnie i bezpiecznie.

Szlifowanie kół – stożkowe, walcowe i zębate

Wszystkie osoby zainteresowane usługą, jaką jest szlifowanie kół stożkowych – powinny się jak najszybciej skontaktować z naszym zespołem. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy każde wątpliwości. Precyzyjne honowanie kół walcowych to nasza specjalność i głęboko wierzymy, że również zechcesz się o tym przekonać osobiście. Mowa w końcu o końcowym etapie obróbki, który może złamać bądź udoskonalić projekt. Decydując się na szlifowanie profilowe pojedyncze z Tradensa możliwy jest tylko pozytywny scenariusz.

Szlifowanie kół – dlaczego warto zaufać specjalistom Tradensa?

 • profesjonalne podejście,
 • duże doświadczenie,
 • atrakcyjne ceny,
 • wysoka precyzja.

Bez względu na to, czy chodzi o szlifowanie obwiedniowe, ostrzenie frezów ślimakowych, czy też ostrzenie przeciągaczy – zawsze podejmujemy realizację zadania i niezmiennie stajemy na wysokości zadania. Nie ma dla nas zleceń za małych, albo zbyt dużych. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy wszystko w szczegółach, abyś miał absolutną pewność, że wybierając Tradensa – wybierasz jakość.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.