Wiórkowniki do kół zębatych

W naszej ofercie znajdziesz wiórkowniki do obróbki wykańczającej kół zębatych.

wiorkownik-do-kol-zebatych-tradensa
Oferta
Co możemy zaoferować
Wiórkowniki do wykańczania kół zębatych
narzedzia-do-kol-zebatych-cti.jpg

W naszej ofercie znajdziesz wiórkowniki do kół zębatych:

 • Wiórkowniki wykonane ze stali HSS-M2, HSSe-M35 (HSSco) lub stali proszkowych.
 • Wiórkowniki do metody konwencjonalnej, ukośnej i stycznej.
 • Wiórkowniki o module 0.8 do 8, 30-3 DP i średnicy do fi260mm.
 • Wiórkowniki z lub bez modyfikacji profilu, w tym m. in. z profilem wykonującym beczkę.
wiorkowniki-do-kol-zebatych-cti.jpg

O wiórkownikach i wiórkowaniu kół zębatych:

 • Wiórkownik ma na swoich zębach nacięte rowki, których zadaniem jest usuwanie z wykańczanych kół zębatych cienkich warstewek materiału.
 • Wiórkowniki są zazwyczaj wykonane z hartowanej stali szybkotnącej lub proszkowej.
 • Podczas obróbki następuje wzdłużny poślizg współpracujących zębów wiórkowania i obrabianego koła zębatego. Naddatek na obróbkę wynosi przeważnie 0,1-0,2mm, stąd ze względu na wysoką twardość wiórkowniki są narzędziami trwałymi.
 • Za pomocą wiórkowania kół zębatych możliwe jest wykonanie niewielkiej beczki lub stożkowatości uzębienia oraz pozwala ono poprawę rozkładu sił we współpracujących kołach i ich dłuższe życie.
 • Proces wiórkowania uzębień odbywa się poprzez poślizg współpracującego narzędzia i obrabianego koła zębatego. Należy jednak pamiętać, że wiórkowanie nie zrobi z koła o błędnym profilu koła zgodnego, tylko poprawi jakość i cichobieżność już odpowiedniego naciętego uzębienia po frezowaniu obwiedniowym czy dłutowaniu.
 • Wiórkowanie jest stosowane głównie w automotive lub lotnictwie, gdzie wymagana jest wysoka cichobieżność współpracujących kół zębatych.
 • Ponadto wiórkowanie jako jedna z metod wykańczających i w  do szlifowania, pozwala na tańszą produkcję, niższe jednostkowe koszty produkcji i szybszą obróbkę.

Zapraszamy do zapoznania się  naszą z ofertą naszych pozostałych narzędzi i maszyn do kół zębatych:

 • Ogólna oferta narzędzi do kół zębatych i wielowypustów - tutaj.
 • Ściernice profilowe i ślimakowe do szlifowania kół walcowych i stożkowych - tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami na blogu o narzędziach do kół zębatych:

 • Dłutowanie kół zębatych i wielowypustów - dłutaki Fellowsa - tutaj.
 • Technologia obróbki kół zębatych walcowych – metoda obwiedniowa - tutaj.
 • Frezowanie obwiedniowe kół zębatych i wielowypustów - frezy ślimakowe - tutaj
 • Frezarki obwiedniowe CNC vs frezarki obwiedniowe konwencjonalne – porównanie wydajności i czasów obróbki CASE STUDY - tutaj.
 • Frezarki obwiedniowe CNC - zalety i przyszłość frezowania obwiedniowego - tutaj
Materiały wykorzystwane do produkcji wiórkowników do kół zębatych
Stal szybkotnąca HSS lub HSSe (z dodatkiem kobaltu).
Stale szybkotnące proszkowe PM z firmy Erasteel ASP 2030 (ASP 30), ASP 2052, ASP 2060 (Vanadis 60) lub stale proszkowe PM z firmy Böhler S390 (odpowiednik ASP 2030) i S290 (odpowiedni ASP 2060).
Rodzaje wiórkowników do kół zębatych
Więcej
Typy procesu wiórkowania kół zębatych
Więcej

Wiórkowniki do kół zębatych – niezbędne do obróbki wykańczającej

Obróbka wykańczająca kół zębatych nie byłaby możliwa, gdyby nie jakość i precyzja zapewniana przez specjalistyczne wiórkowniki. Odpowiadając na potrzeby rynku Tradensa przygotowała szeroką ofertę tych narzędzi – u nas znajdziesz wysokiej klasy wiórkowniki do kół zębatych różnego typu, aby móc dopasować ostateczny wybór do swoich potrzeb. Jakość, którą zapewniamy wraz z nimi jest zgodna z wysokimi standardami, dlatego spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Szukasz wiórkowników do kół zębatych, którym można zaufać? Znajdziesz je właśnie w naszej propozycji.

Bez względu na to, jakie wiórkowniki do kół zębatych potrzebujesz – w Tradensa je znajdziesz!

Dużym atutem naszej oferty jest nie tylko jej jakość, ale i kompleksowość – dlatego dajemy dostęp do wiórkowników w naprawdę szerokim wyborze. Bez względu na to, czy potrzebne są Ci wiórkowniki do kół zębatych wykonane ze stali HSS-M2, HSSe-M35 (HSSco), czy też proszkowej – mamy je w bardzo dobrej cenie. Są to propozycje realizowane zarówno z modyfikacją profili, jak i bez tego zabiegi. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta oferujemy także wiórkowniki do metody konwencjonalnej, ukośnej oraz stycznej.

Możesz liczyć na nasz asortyment również w zakresie różnych modułów ( od 0.8 do 8, 30-3 DP) i średnic (do fi260mm). Słowem, bez względu na to, czego oczekujesz od wiórkowników do obróbki wykańczającej koła zębate w Twoim zakładzie – nasza oferta odpowie na te wymagania.

Dlaczego warto zamówić wiórkowniki do obróbki wykańczającej kół zębatych w Tradensa?

Decydując się na złożenie zamówienia u nas – zyskujesz pewność, że trafi do Ciebie produkt dopracowany w każdym szczególe. Co więcej, dajemy Ci nie tylko dostęp do najlepszych narzędzi, ale też do fachowej wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu, jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju wiórkowniki do kół zębatych wybrać – zawsze możesz liczyć na naszą profesjonalną pomoc. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.