Szlifierki CNC do szlifowania kół zębatych 
Maszyna cnc do szlifowania kół zębatych - szlifowanie kół zębatych walcowych i stożkowych
Szlifierki do ostrzenia frezów ślimakowych

W swojej ofercie posiadamy szlifierki CNC do kół zębatych walcowych i kół zębatych stożkowych z firmy Matrix Coventry.

Na szlifierkach do kół zębatych Matrix wyszlifujesz koła zębate do 4 klasy dokładności wg normy DIN.

Dodatkowo ze względu na duże doświadczenie Matrix produkuje również frezarki do małych kół stożkowych łukowych oraz szlifierki CNC do szlifowania frezów ślimakowych.

Z naszymy maszynami do szlifowania kół zębatych osiągniesz doskonałe rezultaty, a precyzja przeniesienia napędu będzie spełniała wyśrubowane wymagania. 

szlifierka-cnc-do-szlifowania-kol-zebatych-lukowych-matrix-tradensa
Szlifierki CNC do kół zębatych - szlifowanie numeryczne kół zębatych walcowych i kół zębatych stożkowych

1_Logo-JPG.jpg

szlifierka-cnc-do-szlifowania-kol-zebatych-stozkowych-tradensa.jpg

Dlaczego warto szlifować koła zębate?

Koła zębate odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu płynnego i skutecznego działania różnych urządzeń mechanicznych. Ich precyzyjne wykonanie może mieć istotny wpływ na wydajność, trwałość oraz płynność pracy przekładni, w których są wykorzystywane. Dlatego warto zrozumieć, dlaczego szlifowanie kół zębatych jest tak istotne.

szlifowanie-profilowe-kol-zebatych-szlifierka-cnc-matrix.jpg
  • Precyzja działania - szlifowanie koła zębatego pozwala osiągnąć wysoki poziom precyzji kształtu oraz wymiarów jego zębów. To kluczowe dla zachowania właściwej współpracy ze współpracującymi kołami zębatymi. Nawet niewielkie odchyłki kształtu ewolwenty lub nieodpowiednia chropowatość powierzchni zębów mogą prowadzić do nadmiernego zużycia, hałasu, czy nawet uszkodzeń, co w konsekwencji może skutkować awarią przekładni i uszkodzeniem maszyny lub urządzenia.
  • Redukcja tarcia i zużycia - poprzez szlifowanie koła zębatego można uzyskać gładką powierzchnię zębów, co minimalizuje tarcie między nimi podczas pracy. Mniejsze tarcie oznacza mniejsze zużycie materiałów oraz energii, co przekłada się na dłuższą żywotność mechanizmu oraz niższe koszty eksploatacji.
  • Odporność na obciążenia - dokładnie wykonane i odpowiednio szlifowane zęby koła zębatego są bardziej odporne na obciążenia dynamiczne i statyczne. Dzięki temu systemy, w których są wykorzystywane, mogą pracować bardziej stabilnie nawet przy dużych obciążeniach, co wpływa na ich niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.
  • Eliminacja hałasu - niedoskonałości w kształcie profilu i dopasowaniu zębów mogą prowadzić do powstawania hałasu podczas pracy mechanizmu. Poprzez precyzyjne szlifowanie koła zębatego można zminimalizować ten problem, co przekłada się na komfort pracy oraz ogranicza ryzyko uszkodzeń spowodowanych wibracjami.
  • Optymalizacja wydajności - wydajność całej maszyny, urządzenia często zależy właśnie od płynności pracy oraz skuteczności przekazywania energii między kołami zębatymi w przekładni. Szlifowanie koła zębatego pozwala zoptymalizować te parametry, co może skutkować zwiększeniem efektywności całego systemu.

Warto zauważyć, że proces szlifowania koła zębatego wymaga zaawansowanych technologii oraz doświadczenia specjalistów. Jednak inwestycja w precyzyjne szlifowanie może przynieść znaczące korzyści w postaci lepszej wydajności, trwałości oraz bezpieczeństwa działania mechanicznych urządzeń. Dlatego też warto poświęcić uwagę temu aspektowi produkcji i konserwacji maszyn oraz urządzeń, które wykorzystują koła zębate i tutaj jesteśmy do Państwa dyspozycji.

maszyna-profilowa-cnc-do-szlifowania-kol-zebatych

Jakie są rodzaje szlifierek do kół zębatych? Nowoczesne szlifierki cnc do kół zębatych.

szlifierki-cnc-do-kol-zebatych-kafelek.png

Szlifierki CNC profilowe do szlifowania kształtowego kół zębatych

Szlifierki do kół zębatych walcowych profilowe (inaczej nazywane szlifierkami do kół zębatych kształtowymi) – szlifowanie kształtowe ząb po zębie. Szlifierki do kół zębatych walcowych zarówno o zębach prostych i skośnych. Szlifierki do kół zębatych profilowe mogą szlifować zarówno uzębienia wewnętrzne jak i zewnętrzne, od małych modułów po duże. Są to rozwiązania elastyczne, gdzie wrzeciono szlifierskie może posiadać szybko wymienny system HSK (brak wymogu wyważania ściernicy, ściernice posiadają małą średnicę) lub umożliwiać szlifowanie większą ściernicą z wymogiem wyważania (do większych serii i większych modułów)

Szlifierki CNC obwiedniowe do szlifowania kół zębatych za pomocą ściernicy ślimakowej

Szlifierki do kół zębatych walcowych obwiedniowe (inaczej nazywane szlifierkami do kół zębatych ślimakowymi) – szlifowanie ściernicą ślimakową. Są to szlifierki o niezrównanie szybkim czasie szlifowania, wykorzystywane przy produkcji wysokoseryjnej i masowej.

Szlifierki CNC do szlifowania kół stożkowych za pomocą ściernicy garnkowej

Szlifierki do kół zębatych  stożkowych o zębach łukowych – wydajne i precyzyjne szlifowanie kół zębatych stożkowych, zarówno zębników jak i kół koronowych. Szlifierki do szlifowania kół zębatych łukowych do modułu 3 ściernicą garnkową.

W ofercie posiadamy również ściernice korundowe do szlifowania kól zębatych metodą profilową oraz obwiedniową -> tutaj.

Zapraszamy na nasz blog, w którym mogą Państwo zapoznać się z artykułami o narzędziach i metodach produkcji kół zębatych -> tutaj. 

Szlifierki CNC do szlifowania kół zębatych
Matrix GH 3540 wersja 170G - pozioma szlifierka profilowa do kół zębatych walcowych prostych i skośnych
Więcej
Matrix GH 3540 wersja 220G - pozioma szlifierka profilowa do kół zębatych walcowych prostych i skośnych
Więcej
Matrix GV 8040 - duża pionowa szlifierka profilowa do kół zębatych i ostrzenia frezów ślimakowych
Więcej
Matrix GBC 3210 - frezarka CNC do kół zębatych stożkowych
Więcej
Matrix GBG 3210 - szlifierka CNC do kół zębatych stożkowych
Więcej
Matrix GVC 3020 - Szlifierka CNC do obwiedniowego szlifowania kół zębatych walcowych prostych i skośnych
Więcej

W naszym asortymencie znajdziesz zaawansowane technologicznie szlifierki CNC przeznaczone do obróbki precyzyjnej kół zębatych, w tym zarówno modeli walcowych, jak i stożkowych. Te specjalistyczne urządzenia pochodzą od renomowanej marki Matrix Coventry, znanej z wysokiej jakości wykonania i innowacyjnych rozwiązań.

Szlifierki CNC do szlifowania kół zębatych oraz do ostrzenia frezów ślimakowych

Nasze szlifierki CNC Matrix to gwarancja najwyższej klasy obróbki kół zębatych, osiągając precyzję do 4 klasy dokładności zgodnie z normą DIN. Matrix, dzięki bogatemu doświadczeniu, rozszerza swoje portfolio również o specjalistyczne frezarki do obróbki małych kół stożkowych łukowych oraz zaawansowane szlifierki do precyzyjnego ostrzenia frezów ślimakowych.

Maszyna CNC do szlifowania kół zębatych

Korzystając z naszych urządzeń CNC do obróbki kół zębatych, możesz być pewien osiągnięcia wyjątkowych wyników. Precyzja i jakość wykonania, które oferują nasze maszyny, zapewniają niezawodność i spełnienie nawet najbardziej rygorystycznych wymagań w zakresie przeniesienia napędu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.