Gwintowniki maszynowe (nieręczne) metryczne wysokowydajne, zwykłe do otworów przelotowych (rowki proste) i nieprzelotowych (rowki skrętne), HSSE, HSSE-PM, 800, 800X i lepsze, od M2, M3, M4 do M24

W ofercie naszej firmy znajdziesz gwintowniki maszynowe wysokowydajne metryczne zwykłe od M2 do M24 z firmy ENWA, które pozwolą Ci na wydajną i rozsądną kosztowo produkcję gwintów.

gwintownik-maszynowy-wysokowydajny
gwintowniki-maszynowe-ENWA.png

Gwintowniki maszynowe metryczne wysokowydajne, zwykłe do otworów przelotowych (rowki proste) i nieprzelotowych (rowki skrętne) - przetestuj i wyrób swoją opinię

W naszej ofercie znajdziesz wysokowydajne gwintowniki maszynowe metryczne prawozwojne zwykłe o typowych wymiarach od m2 do m24, którą umożliwiają uzyskanie gwintu w jednym przejściu.

gwintowniki-maszynowe-wysokowydajne-metryczne.jpg

Gwintowniki maszynowe metryczne wysokowydajne, zwykłe do otworów przelotowych (rowki proste) i nieprzelotowych (rowki skrętne)
W naszej ofercie znajdziesz wysokowydajne gwintowniki maszynowe metryczne prawozwojne zwykłe o typowych wymiarach od m2 do m24, którą umożliwiają uzyskanie gwintu w jednym przejściu.

Co to jest gwintownik maszynowy?

Gwintowniki są narzędziami skrawającymi służącymi do nacinania gwintów w otworach. Praca takiego narzędzia jest analogiczna do pracy śruby wkręcanej w otwór, jednak z tą różnicą, że posiada on ostrza skrawające.

Gwintownik maszynowy wymaga odpowiedniego oprzyrządowania oraz maszyny, ma inną konstrukcję niż gwintownik ręczny (sprzedawany często w komplecie) i przeznaczony jest do technicznego zastosowania na maszynie CNC. 

Jakie są typy gwintowników maszynowych? Gwintownik maszynowy przelotowy i nieprzelotowy.

Rozróżniamy dwa typy: gwintowniki maszynowe przelotowe (do otworów przelotowych) i gwintowniki maszynowe nieprzelotowe (do otworów ślepych).

Chwyty w gwintownikach maszynowych - przelotowe i nieprzelotowe

Gwintowniki maszynowe mogą mieć również dwa rodzaje chwytów, tzw. chwyt przelotowy do gwintowania otworów przelotowych oraz nieprzelotowy, wzmocniony do gwintowania otworów nieprzelotowych.

Różne obrabiane materiały wymagają użycia różnych typów narzędzia. Wysokowydajne gwintowniki maszynowe firmy ENWA pozwalają na osiągnięcie wysokiej trwałości i otrzymania idealnego wymiaru gwintu.

Oferowane przez nas gwintowniki maszynowe do otworów nieprzelotowych (ślepych) posiadają kąt nakroju 15 stopni, a ich rodzaj to C. Długość nakroju wynosi 2-3 krotność podziałki P. Gwintowniki maszynowe do otworów przelotowych posiadają nakrój B o kącie 8 stopni. Długość nakroju wynosi natomiast 3,5-5,5 podziałki P.

Nakrój w gwintownikach maszynowych

W gwintownikach maszynowych długość nakroju skutkuje mniejszymi oporami skrawania. Występuje większa odległość od początku gwintownika, na której narzędzie nie ma pełnego nakroju.

Nakrój typu C, tzw. średni nakrój w swoich zaletach posiada nieduży moment obrotowy, małą chropowatość powierzchni, wióry o średniej grubości, dobrą trwałość. Jest to najczęściej stosowana konstrukcja w przypadku gwintowania otworów ślepych.

Nakrój typu B jest natomiast wykorzystywany do otworów przelotowych, wiór jest wypychany z otworu, a podczas powrotu narzędzia nie powoduje on zakleszczenia. Gwintowniki o nakroju B stosowane są do otworów przelotowych o wiórze średnim lub długim.

Gwintowniki maszynowe z rowkami prostym, gwintowniki maszynowe z rowkami śrubowymi

Gwintowniki maszynowe z rowkami prostymi mają ponadto skośną powierzchnię natarcia i stosowane są do gwintowania otworów przelotowych. Umożliwiają wypychanie wióra wraz z postępującym ruchem gwintownika.

Gwintowniki maszynowe z rowkami śrubowymi są wykorzystywane do gwintowania otworów nieprzelotowych, ich konstrukcja wypycha wiór w kierunku przeciwnym do ruchu gwintownika (działanie analogiczne jak podczas wiercenia).

Symbole/normy używanych przez nas gwintowników maszynowych:

  • DIN 371 – gwintowniki maszynowe z chwytem wzmocnionym do gwintów metrycznych zwykłym do M10. 
  • DIN 376 – gwintowniki maszynowe z chwytem przelotowym do gwintów metrycznych zwykłych >M10. 

Materiały gwintowników maszynowych wysokowydajnych

Gwintowniki maszynowe metryczne wysokowydajne mogą być wykonane ze stali szybkotnącej kobaltowej HSSe (HSSCo) lub stali proszkowej HSSe-PM. W naszej ofercie znajdziesz narzędzia do gwintowania:

Ponadto gwintowniki maszynowe wysokowydajne z firmy ENWA są zawsze powleczone (pokryte) m. in. powłoką TiN lub TiAlN. Odpowiednie pokrycie zapewnia wysoką trwałość i ostatecznie więcej wykonanych gwintów. Powlekamy narzędzia odporną i chroniącą powłoką dzięku czemu w skrawaniu i początkowym zdzieraniu (obróbka ala zdzierak do dna otworu) materiału towarzyszy warstwa pośrednia. 

Dzięki wysokiej produktywności, szerokim typoszeregiem rozmiarów wykonywanych produktów, wysokiej dostępność i zadowoleniu klientów - nasze narzędzia pozwalają na szybką obróbkę skrawaniem.

Mamy narzędzia dostępne w sklepie od ręki z szybkimi czasami dostaw. 

Nasze narzędzia charakteryzują się m.in. wykonaniem z najlepszych materiałów, różnią się od zwykłych gwintowników np. brakiem złamania krawędzi podczas wejścia w materiał.  

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami na blogu o gwintach i gwintowaniu:

Co to jest gwintowanie maszynowe, co to jest gwintownik maszynowy - tutaj.

Co to jest gwint oraz jakie są jego rodzaje - tutaj

Rodzaje gwintów - podstawowa wiedza, rodzaje, oznaczenia i sprawdziany do gwintów -  tutaj.

Rodzaje gwintowników maszynowych
Więcej
Materiały i pokrycia gwintowników maszynowych
Więcej
Zalety gwintowania maszynowego
Więcej
Oprawki do gwintowania maszynowego
Więcej
Gwintowniki maszynowe
Więcej
Gwintowniki maszynowe metryczne wysokowydajne
Więcej

Gwintowniki maszynowe wysokowydajne metryczne do gwintów zwykłych w Tradensa – jakość, solidność i wytrzymałość

Z racji tego, że gwintowniki maszynowe wysokowydajne metryczne to bardzo wyspecjalizowane narzędzia skrawające – warto mieć pewność, że ich jakość jest najwyższej jakości, a samo działanie tak skuteczne, jak jest to oczekiwane.

Zamawiając te produkty u nas – masz taką gwarancję. Co więcej zyskujesz ją w konkurencyjnej rynkowo cenie. Do Twojej dyspozycji pozostają również fachowcy z zespołu Tradensa, którzy chętnie podpowiedzą co do szczegółów zamówienia, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Dlaczego gwintowniki maszynowe wysokowydajne metryczne z naszej oferty to doskonały wybór?
Produkcja gwintów powinna być nie tylko kosztowo przystępna, ale i wydajna zarazem. Dostępne w naszej ofercie  gwintowniki maszynowe wysokowydajne metryczne produkcji renomowanej firmy ENWA zapewnią, że te wytyczne zostaną zachowane – bez kompromisu względem jakości produktu.

Co wyróżnia oferowane przez Tradensa wysokowydajne gwintowniki maszynowe?

  • wysoka jakość w rozsądnej cenie,
  • dopasowanie do indywidualnych potrzeb,
  • dbałość o każdy szczegół – w tym pokrycie dedykowaną powłoką,
  • wykonanie ze stali solidnego gatunku.

Jeśli więc zależy Ci na otrzymaniu idealnego wymiaru gwintu z zachowaniem wysokiej trwałości – nie musisz szukać dalej, niż nasza propozycja. Bez względu na to, czy chodzi o nakrój typu C, czy narzędzia z rowkami prostymi, tudzież śrubowymi – nasza kompleksowa propozycja jest w stanie odpowiedzieć na te wymagania. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do skorzystania z naszej oferty, a w razie dodatkowych pytań – służymy pomocą.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.