Oprawka napędzana (przystawka napędzana) do frezowania obwiedniowego kół zębatych walcowych i wielowypustów, frezowania kół stożkowych o zębach prostych oraz Power Skivingu (Scudding) do produkcji kół zębatych walcowych o zębach wewnętrznych i zewnętrznych.
frezowanie-obwiedniowe-kola-zebatego
Oprawki napędzane (przystawki napędzane) do obróbki kół zębatych i wielowypustów na maszynach CNC

Dzięki naszej oprawce napędzanej (przystawce napędzanej) do frezowania obwiedniowego z napędem zębatym możesz wykonywać obróbkę kół zębatych bezpośrednio na tokarce rewolwerowej, w jednym zamocowaniu i unikając straty czasu na przezbrojenie między tokarką, a frezarką obwiedniową.

Możliwa jest obróbka kół zębatych walcowych z zębami prostymi lub śrubowymi, a także stożkowych z zębami prostymi przy użyciu narzędzia Conikron.

Oprawka napędzana do frezowania obwiedniowego może być regulowany kątowo w celu obróbki kół zębatych śrubowych. Stabilność naszej konstrukcji zapewnia bardzo wysokie jakości wykończenia, wraz z wysokimi parametrami skrawania. Frez ślimakowy można ponadto łatwo wymienić, co zapewnia skrócone czasy przezbrajania.

Nasze oprawki napędzane (przystawki napędzane) dostępne są dla wielu różnych typów maszyn i w pięciu rozmiarach:

  • Lekki: odpowiedni do frezów ślimakowych o średnicy do fi40 mm i długości 43 mm.
  • Standard: odpowiedni do frezów ślimakowych o średnicy do fi50 mm i długości 50 mm.
  • Średni: odpowiedni do frezów ślimakowych o średnicy do fi80 mm i długości 80 mm.
  • Mocny: odpowiedni do frezów ślimakowych o średnicy do fi80 mm i długości 80 mm.
  • Heavy Duty: odpowiedni do frezów ślimakowych o średnicy do fi100 mmi długości 100 mm (do obróbki modułu 4 w jednym przejściu).

Oprawka napędzana do frezowania obwiedniowego może być regulowany kątowo w celu obróbki kół zębatych śrubowych. Stabilność naszej konstrukcji zapewnia bardzo wysokie jakości wykończenia, wraz z wysokimi parametrami skrawania. Frez ślimakowy można ponadto łatwo wymienić, co zapewnia skrócone czasy przezbrajania.

Dostępna jest również oprawka napędzana (przystawka napędzana) do frezowania obwiedniowego o bardzo małych wymiarach, dedykowana do lekkiego skrawania kół zębatych na tokarce typu szwajcarskiego.

Oprawka napędzana (przystawka napędzana) do frezowania obwiedniowego oraz nacinania kół stożkowych o zębach prostych

Oprawka napędzana do frezowania obwiedniowego

Oprawka napędzana (przystawka napędzana) do frezowania obwiedniowego frezem ślimakowym kół zębatych i wielowypustów o zębach prostych oraz śrubowych

W przypadku potrzeb zakupu dedykowanych frezarek obwiedniowych również mamy je w ofercie

W przypadku potrzeb zakupu frezów ślimakowych zapraszamy na inną stronę

W przypadku potrzeb weryfikacji zapraszamay do zerknięcia na naszą ofertę na sprawdziany do wielowypustów i kół zębatych 

Oprawka napędzana (przystawka napędzana) do Power Skivingu (Scuddingu) do produkcji kół zębatych

Oprawka napędzana do obróbki kół zębatych i wielowypustów

Oprawka napędzana do Power Skiving

Oprawka napędzana (przystawka napędzana) do obróbki kół walcowych wewnętrznych i zewnętrznych o zębach prostych i śrubowych.

Technologia Power Skiving pozwala na obróbkę kół zębatych w bardzo krótkim czasie (15/20 sekund w porównaniu z 6/7 minutami potrzebnymi do obróbki kół zębatych typu „Lorenz”).

Oprawka napędzana do obróbki kół zębatych walcowych wewnętrznych i zewnętrznych, o zębach prostych oraz śrub

Możliwa jest obróbka kół zębatych zewnętrznych i wewnętrznych, z zębami prostymi lub śrubowymi. Poza tym możliwa jest obróbka kół zębatych o bardzo małym wyjściu.

Zalety tej technologii są godne uwagi. Zresztą do tej pory ta technologia była wdrażana tylko na dedykowanych obrabiarkach do kół zębatych, produkowanych tylko przez 4 firmy na całym świecie i przy bardzo wysokich kosztach. Po 3 latach wewnętrznych badań rozwojowych firma MT udostępniła tę technologię również na standardowej tokarce CNC z osią Y, za pośrednictwem specjalnego dedykowanego napędzanego uchwytu narzędziowego.

Oprawka narzędziowa do Power Skivingu umożliwia odpowiednią regulację kątową, aby dostosować się do kątów poprzecznych tej technologii, które zwykle wynoszą od 15° do 40°. Ponadto jest wyposażony w system szybkiej wymiany MTSK, opracowany przez MT, w celu dokładnej i szybkiej wymiany freza ślimakowego.

MT może zająć się kompletną dostawą, dołączając do klienta od sprawdzenia wykonalności po dostawę napędzanej oprawki narzędziowej, freza ślimakowego i parametrów obróbki.

Wiele aplikacji zostało już przez nas wdrożonych dla klientów działających w produkcji przekładniach planetarnych, motoryzacji i produkcji opakowań.

Wyniki pod względem czasu obróbki i precyzji są zbliżone do tych, które można uzyskać na dedykowanej obrabiarce do kół zębatych.

 

W przypadku potrzeb zakupu pozostałch oprawek napędzanych do wiercenia, frezowania czy gwintowania również mamy je w ofercie

W przypadku potrzeb zakupu dedykowanych frezarek obwiedniowych również mamy je w ofercie

W przypadku potrzeb zakupu frezów ślimakowych zapraszamy na inną stronę

W przypadku potrzeb weryfikacji zapraszamy do zerknięcia na naszą ofertę na sprawdziany do wielowypustów i kół zębatych

W ofercie posiadamy również oprawki napędzane do wiercenia i frezowania.

Oprawki napędzane (przystawki napędzane) do obróbki kół zębatych na maszynach CNC

Jeśli chodzi o narzędzia do obróbki CNC, takie jak oprawka napędzana do frezowania obwiedniowego – wszystko musi być przemyślane. Nawet najmniejsze niedociągnięcia mogłyby nieść kosztowne straty, przestoje. Mogłyby być nawet niebezpieczne. Dlatego każda oprawka napędzana do kół stożkowych od Tradensa zanim trafi do klienta końcowego jest przez nas dokładnie sprawdzana. Zapewniamy najwyższą jakość w doskonałej cenie.

Potrzebna oprawka napędzana do kół stożkowych? Znajdziesz ją w Tradensa!

Poza doskonałą jakością każdego jednego produktu, nasz zespół wyróżnia wiedza i doświadczenia. To dzięki temu możesz liczyć na to, że jeśli potrzebna jest Ci oprawka napędzana do Power Skivingu o konkretnych parametrach – kontaktując się z nami, zyskasz kompleksową odpowiedź dopasowaną do indywidualnych preferencji. Absolutnie dbamy o satysfakcję z zakupów naszych klientów i chętnie dzielimy się znajomością oferowanych narzędzi. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.

Oprawki napędzane do obróbki na maszynach CNC – jakie warianty oferujemy?
• lekkie,
• standardowe,
• średnie,
• mocne,
• heavy duty.

Każda oferowana przez nas oprawka napędzana do kół zębatych po jej odpowiednim dopasowaniu do używanego sprzętu to gotowy sposób na oszczędność czasu i zwiększoną wydajność. Są to narzędzia niezwykle wszechstronne i solidnie wykonane. Wykorzystywane w ich pełnym potencjale i zgodnie z przeznaczeniem są w stanie służyć przez naprawdę długi czas w doskonałym stanie.

Oprawki napędzane do kół zębatych – jakość, solidność i wytrzymałość

Jeśli wiesz, że jest Ci potrzebna oprawka napędzana do wielowypustów, ale w obliczu tak szerokiej oferty, jaką prezentujemy w Tradensa nie masz 100% pewności co do szczegółów złożonego zamówienia – możesz na nas liczyć. Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swoich potrzebach produkcyjnych i przemysłowych, a dobierzemy najbardziej optymalne i kompatybilne rozwiązanie. W ten sposób pomogliśmy już szerokiemu gronu wymagających klientów i będziemy szczęśliwi, jeśli i Ty nam zaufasz – dla wydajności swojego biznesu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.