Naprawa i regeneracja śrub kulowych wszystkich producentów
Naprawa i regeneracja śrub oraz przekładni tocznych wszystkich producentów

Oprócz nowych śrub kulowych i szlifowanych trapezowych pociągowych (tutaj) oferujemy również kompleksowe naprawy i regeneracje śrub kulowych:

 • Naprawa i regeneracja śrub kulowych, śrub tocznych, mechanizmów śrubowo-tocznych - wiórkowanych i szlifowanych o długościach do 20 metrów lub więcej i średnicach od Ø4 do Ø300mm oraz skoku od 1 do 200.
 • Naprawa i regeneracja śrub kulowych, śrub tocznych, mechanizmów śrubowo-tocznych -wszystkich producentów, oprócz śrub Korta również między innymi takich marek jak: Hiwin, Kammerer, Shuton, Ipiranga, Bosch Rexroth, PMI, THK, NSK, KSK, Steinmeyer i wiele innych
 • Oprócz naprawy i regeneracji każdorazowo mierzymy dostarczone do naprawy śruby kulowe, śruby toczne i oferujemy wykonanie nowych, również w wersjach specjalnych, bez wymogu przysyłania jakiejkolwiek dokumentacji
naprawy-srub-kulowych
Naprawa i regeneracja - pomożemy pilnie reanimować zepsute i zużyte śruby kulowe

Oferta w zakresie naprawy i regeneracji śrub kulowych

Poprzez przedstawicielstwo uznanego hiszpańskiego producenta f. Korta, w swojej ofercie posiadamy precyzyjne śruby kulowe i szlifowane śruby pociągowe trapezowe (tutaj) oraz poprzez dział Korta Service wykonujemy kompleksowe naprawy i regeneracje śrub kulowych wszystkich producentów.

Specjalizujemy się w regeneracji śrub kulowych zarówno z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi systemami powrotu kulek.

logo-sruby-kulowe-i-trapezowe-Korta.jpg

Remonty śrub kulowych, naprawy śrub kulowych, regeneracja śrub kulowych

Śruby kulowe jako czynny element maszyny ulegają zużyciu, mogą brać udział w niezamierzonym wypadku lub jako efekt pośredni zbyt dużego zużycia innych części maszyn lub wyśrubowanych parametrów.

Nadmierne zużycie śruby kulowej prowadzi do utraty precyzji ruchu i szarpania podczas pracy, może zagrozić nawet zdecydowanie poważniejszej awarii maszyny.

Niestety śruba kulowa jako oś jest niezbędna do prawidłowej pracy i możliwości funkcjonowania danej maszyny czy obrabiarki CNC, bez niej maszyna nie jest w stanie pracować i dany proces produkcyjny jest zatrzymany.

Przyczyny awarii śruby kulowej mogą również leżeć w:

 • Braku lub niedostatecznym smarowaniu.
 • Zbytniemu zanieczyszczeniu wnętrza nakrętki (nieszczelność wkładek. zabezpieczających z tworzywa).
 • Zbyt wysokiej prędkości obrotowej.
 • Zbyt dużym obciążeniu, odbiegającym od teoretycznego bezpiecznego.
 • Pracy w środowisku sprzyjającym korozji, bez uwzględnienia tego faktu w material lub pokryciu śruby kulowej.

Korta wyszła naprzeciw oczekiwaniom rynku i poprzez dział Korta Service, którego zadaniem jest ekspresowa naprawa i regeneracja śruby kulowej, aby umożliwić dalszą produkcję i pracę maszyny.

Jakie usługi świadczymy w zakresie napraw i regeneracji mechanizmów tocznych i przekładni tocznych

W skład oferowanych przez nas usług naprawy i regeneracji śruby kulowej wchodzą takie czynności jak:

 • Szlifowanie, polerowanie, chromowanie wału.
 • Wymiana kulek w nakrętce kulowej oraz dostosowanie napięcia wstępnego (kasacja luzu osiowego).
 • Wymiana uszczelniaczy zapobiegającym dostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza nakrętki.
 • Wymiana wkładek obiegowych (wkładek nawrotnych kulek) w wersji wewnętrznej i zewnętrznej, wewnętrzne wkładki obiegowe drukujemy na przemysłowej drukarce 3D z odpowiednich materiałów.
 • Produkcja całej, nowej nakrętki śruby kulowej.
 • Prostowanie wału śruby kulowej w przypadku zbyt dużego ugięcia.

❗️W naprawach śrub kulowych kluczowy jest czas, staramy się drobne naprawy (np. wymiana kulek) wykonać w kilka dni roboczych, a na większe potrzebne są 1-2 tygodnie robocze.

Jest to znacząco mniej niż czas oczekiwania na produkcję nowej śruby kulowe, które również wykonujemy na bazie dokumentacji lub fizycznego wzorca, który nasz dział konstrukcyjny pomierzy i zrysuje.

Wynosi on u nas i tak krótkie 8-10 tygodni kalendarzowych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą -> tutaj.

Należy jednak pamiętać, że naprawy i regeneracja śruby kulowej nie służy jej odnowieniu, lecz podtrzymaniu pracy maszyny, aż do otrzymania i wymiany śruby kulowej na nową.

Śruba regenerowana, w zależności od stopnia zużycia/zniszczenia, może pracować kilka tygodni, ale również dobrze kilka miesięcy lub lat.

Jest to sprawa indywidualna, stąd zawsze należy pamiętać, żeby zamówić koniecznie równolegle nową śrubę kulową.

Dlaczego śruby kulowe Korta oraz ich naprawy i regeneracje w Korta Service

naprawa-sruby-kulowej-regenerecja-tradensa.jpeg

✅ Wysoka jakość usług, 60-letnie doświadczenie i możliwości produkcji śrub kulowych o najwyższej obecnie możliwej dokładności wykonania.
✅ Fachowe doradztwo techniczne oraz precyzyjne określenie zakresu prac naprawczych, w tym dokładna inspekcja i pomiar każdego elementu śruby kulowej co pozwala na precyzyjne określenie co wymaga naprawy, w tym:
✅ Ocena napięcia wstępnego w nakrętce śruby kulowej.
✅ Kompletny demontaż wału śruby kulowej oraz jej nakrętki i kulek.
✅ Dokładne czyszczenie i wizualna weryfikacji przy pomocy lupy.
✅ Sprawdzenie twardości bieżni wału śruby kulowej na końcach wału i jej bieżni.
✅ Sprawdzenie dokładności skoku oraz stopnia ugięcia wału.
✅ Inspekcja rowków, gwintów i podcięć.
✅ Inspekcja systemu nawrotu kulek pod kątem ich zużycia i uszkodzeń.
✅ Sprawdzenie uszczelek pod kątem uszkodzeń i zanieczyszczeń spowodowanych wiórami lub zanieczyszczeniami obróbkowymi.
✅ Przeprowadzenie szczegółowej analizy i sporządzenie raportu.
✅ Przeprowadzenie oceny inżynieryjnej przyczyny awarii.

Jak przebiega proces naprawy i regeneracji śruby kulowej od zgłoszenia do jej otrzymania

sruby-kulowe-naprawa-regeneracja-korta.jpeg
 1. Prosimy o przysłane zapytania (kontakt) z wypełnionym formularzem (fioletowy przycisk na górze tej strony) oraz zdjęciami.
  Prosimy koniecznie o krótki opis problemu, nazwę maszyny oraz rodzaj osi, na której pracuje uszkodzona śruba kulowa.
 2. Po pozytywnej weryfikacji prosimy o wysyłkę możliwie czystej śruby kulowej bezpośrednio do Hiszpanii do działu Korta Service.
  Przed wysyłką prosimy o demontaż dodatkowych elementów jak obudowy, zespoły łożysk itp.
 3. Po otrzymaniu w przeciągu 1-3 dni weryfikujemy potrzebny zakres prac na regenerację śruby kulowej, określamy kosztorys i czas potrzebny na naprawę.
  Równolegle mierzymy dokładnie śrubę i przedstawiamy kosztorys wykonania nowej śruby – ZAWSZE ZALECANE JEST OPRÓCZ REGENERACJI ZAMÓWIENIE NOWEJ ŚRUBY KULOWEJ❗️
  Tylko zamówienie również nowej śruby kulowej pozwoli na kolejne lata potencjalnie bezawaryjnej pracy obrabiarki.
 4. Po Państwa zgodzie przystępujemy do czynności naprawczych, po czym odsyłamy śrubę z powrotem, jest ona gotowa do ponownego montażu na maszynie.
  Z odpowiednim opóźnieniem (8-10 tygodni) wysyłamy również do Państwa zamówioną nową śrubę kulową.

Co jeżeli się nie da zregenerować i naprawić śruby kulowej

 • Jeżeli stwierdzimy brak takiej możliwości już na etapie zapytania i zdjęć – zawsze można do nas przysłać śrubę do zrysowania i zaoferowania nowej.
 • Jeżeli stwierdzimy brak takiej możliwości, nieopłacalność naprawy lub zbyt duże ryzyko ponownej, szybkiej awarii to również zrysujemy śrubę i przygotujemy ofertę na produkcję nowej.
 • Złom możemy odesłać niezwłocznie na koszt klienta z powrotem do Polski, zezłomować lub odesłać razem z nową śrubą (w przypadku zamówienia nowej).

Sama usługa weryfikacji stanu śruby kulowej jest bezpłatna.

Dorabiamy zamienniki śrub kulowych, śrub tocznych, mechanizmów śrubowo-tocznych na bazie dostarczonego wzorca (nowej lub zużytej śruby kulowej) lub rysunku.

Jeżeli potrzebują Państwo pilnej regeneracji i naprawy śruby kulowej jesteśmy z Kortą Service do dyspozycji, zapraszamy do kontaktu!

Naprawa , regeneracja i remonty śrub kulowych, śrub tocznych i mechanizmów śrubowo-tocznych
Więcej

Jesteśmy ekspertami w regeneracji i naprawie śrub kulowych - Tradensa Sp. z o.o.

Potrzebujesz fachowej naprawy lub regeneracji śrub kulowych? Oferujemy Ci kompleksowe usługi naprawy śrub kulowych, dostosowane wprost idealnie do Twoich potrzeb. Jako doświadczony zespół fachowców, gwarantujemy wysoką jakość usług i pełne zadowolenie naszych klientów.

Naprawy i regeneracje śrub kulowych w Tradensa – perfekcyjne rozwiązanie dla podtrzymania produkcji w Twoim biznesie!

Nasza firma, Tradensa Sp. z o.o., posiada szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie naprawy i regeneracji śrub kulowych. Dzięki temu możemy skutecznie przywrócić sprawność Twoim uszkodzonym śrubom kulowym, bez konieczności ich pilnej wymiany na nowe.

Korzystając z najnowocześniejszych maszyn, narzędzi i technik, nasza doświadczona kadra inżynierów dokładnie diagnozuje i naprawia wszelkie problemy związane z Twoimi śrubami kulowymi. Niezależnie od skali uszkodzeń, jesteśmy w stanie przywrócić im pełną funkcjonalność, co pozwoli Ci reanimować zatrzymaną maszynę i na podtrzymanie produkcji.

Regeneracja śrub kulowych to oszczędność czasu i pieniędzy. Dlatego warto zaufać naszemu doświadczonemu zespołowi, który skupia się na szybkim i efektywnym rozwiązaniu problemów z Twoimi śrubami kulowymi. Nasze usługi są nie tylko profesjonalne, ale także dostępne w konkurencyjnych cenach.

Przyjmujemy zlecenia zarówno od klientów indywidualnych, jak i od firm z różnych branż. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naprawić śruby kulowe w maszynach przemysłowych, czy w swoim prywatnym warsztacie, możesz liczyć na nasze wsparcie i doskonałą jakość usług.

Dlaczego naprawy i regeneracje śrub kulowych w Tradensa to najlepszy możliwy wybór?

Jeśli chcesz przywrócić sprawność swoim uszkodzonym śrubom kulowym, skontaktuj się z nami już dziś. Nasz zespół z przyjemnością pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie i przywrócić pełną funkcjonalność Twoich śrub kulowych. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu, a nie będziesz rozczarowany! Zadzwoń do nas lub skontaktuj poprzez email, aby umówić się na naprawę lub regenerację swoich śrub kulowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.